• 031-36633705
  • 00995-322435990
خرید و فروش ملک
(آپارتمان ، زمین ، ویلا )
یکی از شرایط های مناسب جهت اخذ اقامت گرجستان، خرید ملک می باشد. طبق قوانین جاری کشور گرجستان، هر تبعه خارجی با خرید ملک در گرجستان می تواند کارت اقامت یکساله گرجستان را دریافت کند. قیمت ملک طبق قوانین حداقل بایستی سی و پنج هزار دلار آمریکا باشد تا تبعه خارجی بتواند کارت اقامت گرجستان را به صورت یکساله دریافت کند. اگر خریدار ملک دارای خانواده باشد می تواند از طریق گواهی برای پدر ، مادر ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز اقامت یکساله گرجستان را دریافت کند.
سوال دومی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که اگر ملکی را به صورت شریکی خریداری کنید، به تمام شرکا اقامت داده می شود؟ توجه داشته باشید که به صورت شریکی می توان ملکی را خریداری کرد اما باید به ازای هر نفر حداقل 35 هزار دلار، ملک مورد نظر ارزش داشته باشد. به عنوان مثال اگر سه نفر بخواهند شریکی یک ملک را خریداری کنند، باید ملک مورد نظر حداقل 105000 دلار (105000=35000*3) ارزش داشته باشد تا اقامت گرجستان به هر سه نفر داده شود.
ممکن است برای شما سوال آمده باشد که آیا با خرید زمین هم می توان اقامت دریافت کرد یا خیر... توجه داشته باشید که زمین جزو املاک محسوب نمی شود و جزو مستغلات محسوب می شود. بنابراین با خرید زمین در گرجستان به کسی اقامت داده نخواهد شد. لازم به ذکر است که در کشور گرجستان مالکیت حتی بدون داشتن کارت اقامت گرجستان ، به صورت صد در صد می باشد یعنی اینکه با داشتن پاسپورت کشور خودتان می توانید بدون هیچ مشکلی ملک و مستغلات را با مالکیت صد در صد خریداری کنید و نیازی به اتباع گرجی در این زمینه نیست. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که خرید ملک در کشور گرجستان چه مزیتی نسبت به خرید ملک در کشور ترکیه دارد؟ لازم به ذکر است که، با خرید ملک در کشور گرجستان، مالکیت قطعی به خریدار داده خواهد شد اما با خرید ملک در ترکیه، مالکیت قطعی به خریدار تعلق نخواهد گرفت!
به طور کلی در کشور گرجستان، آپارتمان ها به 3 صورت تحویل داده می شوند :
  • سیاه : در این حالت، حتی دیوارکشی داخل واحد ها هم انجام نشده است. در آپارتمان های نوساز گرجستان، راهرو، آسانسور، نما و لابی ساخته شده و کامل است اما فضای داخلی آپارتمان ها انجام نشده است. 

  • سفید : داخل آپارتمان لوله کشی، برق کاری و دیوار کشی انجام شده است و کف و دیوارها آماده نقاشی، سرامیک و نصب کابینت می باشد.

  • سبز : در این حالت کلیه ی مراحل ساخت فضای داخلی و خارجی آپارتمان انجام شده است و تکمیل شده ی گروه سفید و سیاه است.یکی از نکات مثبت در کشور گرجستان این است که خرید ملک در گرجستان شرایط خاصی ندارد.به گونه ای که تمام امورات مربوط به خرید و سند زدن در عرض چندین ساعت انجام می شود و تشریفات اداری خاصی در گرجستان ندارد.نکته ی قابل تامل این است که زمانی که ارزیاب رسمی می خواهد روی ملک شما قیمت گذاری کند، برگه ارزیابی او بسیار مهم و جزو یکی از مدارک اصلی جهت درخواست اقامت گرجستان است، حتی ممکن است در برخی مواقع تا دو روز هم طول بکشد تا صادر شود. این موضوع ربطی به بروکراسی اداری در گرجستان ندارد بلکه تعداد ارزیاب ها کم است و متقاضیان زیاد و وقت و زمان کافی را ندارند. هزینه ارزیاب بایستی توسط خریدار پرداخت شود و معمولا با توجه به متراژ ملک خریداری شده بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ لاری است.

قیمت خرید ملک در کشور گرجستان :
خرید ملک در تفلیس معمولا از فرمول زیر تبعیت می کند :

  • نوساز در محله های رو به پایین برحسب مترمربع بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار آمریکا
  • نوساز در محله های متوسط شهر تفلیس بین مترمربعی ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار آمریکا
  • نوساز در محله های خوب شهر تفلیس بین مترمربعی ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار آمریکا
  • نوساز در محله های اعیان نشین و بسیار عالی تفلیس بین مترمربعی ۱۱۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار آمریکا
برای خرید خانه موارد زیر را مدنظر بگیرید :
هزینه خرید ملک در گرجستان برای املاک قدیمی ساز با توجه به سن سازه بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از قیمت نوساز آن کمتر می شود. ساختمان های بسیار قدیمی که قدمتی بالای ۴۵ سال دارند معمولا فقط قیمت زمین آن محاسبه می شود و ساختمان آن ارزشی نخواهد داشت.
ارتباط با متخصصان و مشاوران حرفه ای HOMETECH 

تماس با دفتر ایران
031-36633705

تماس با دفتر گرجستان
00995-322435990

ارتباط در شبکه های اجتماعی
00995-514717000

ما را دنبال کنید
FOLLOW US

ارتباط در شبکه های اجتماعی
00995.514717000

ارتباط با هوم تِک
GET IN TOUCH

آدرس دفتر گرجستان : تفليس ، خيابان گمريكلى ، شماره ٢، ساختمان ادارى اَكسِس ، طبقه پنجم ، واحد شماره ٣
شماره تماس : 00995.322435990
آدرس دفتر ایران: اصفهان ، خيابان توحید
شماره تماس : 031.36633705