• 031-36633705
  • 00995-322435990

شرایط کسب و کار در کشور گرجستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کشور گرجستان از لحاظ اقتصادی خودکفا نیست و میتوان گفت که این کشور وابسته به اروپا می باشد و در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپا نیز می باشد که در بیشتر موارد از طریق اروپا ساپورت و پشتیبانی میشود. کشور گرجستان، یک مکان شگفت انگیز برای شروع کسب و کار است و در این کشور، کارآفرینی میتواند بهترین گزینه برای شما باشد تا بهترین نتیجه را کسب کنید.


شرایط تجارت در کشور گرجستان :


پس از انقلاب رز در سال 2003، دولت گرجستان تلاش های خود را برای کاهش فساد در بخش های دولتی و خصوصی افزایش داد و به دنبال رعایت استانداردهای بین المللی بود. این تلاش ها موجب بهبود قابل ملاحظه ای در رتبه بندی گرجستان در نظرسنجی کسب و کار بانک جهانی تا دوره های اخیر شده است. در سال 2014، کشور گرجستان در رتبه 15 قرار گرفت.

 


طبق بررسی محیط تجاری و کارآیی سرمایه گذاری (BEEPS)، کشور گرجستان در میان اقتصادهای انتقالی، بیشترین کاهش فساد را در سال های 2002 تا 2005 داشته است. سامانه مالیاتی کشور گرجستان و و روش های صدور مجوز ها ساده تر شده است و عوارض گمرکی کاهش یافته است. گرجستان با رژیم های تجاری رقابتی با بسیاری از کشورها برخورد می کند.

گرجستان درحال حاظر برنامه اصلاحات خود را ادامه می دهد. انعکاس بهبود کارآرایی در بررسی های کسب کار بانک جهانی 2011-2017 به شرح زیر است :


در سال 2017 :


1. کشور گرجستان، واردات و صادرات مستندات را با بهبود سیستم پردازش سند الکترونیکی خود، سریعتر انجام داد. همچنین گزینه ارسال سند پیشرفته الکترونیکی را معرفی کرد.

2. گرجستان با افزایش پوشش زمین های خصوصی، کیفیت مدیریت زمین را بهبود بخشید.

 


3. گرجستان با حذف ضمیمه های اضافی به بازپرداخت مالیات بر درآمد شرکت و با بهبود کارایی سیستم آنلاین استفاده شده برای ثبت بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده، پرداخت مالیات را ساده تر کرد.


در سال 2016 :


1. کشور گرجستان با کاهش زمان لازم برای صدور مجوز های ساختمانی، مجوز ساخت و ساز را با مشکل مواجه کرد.

2. گرجستان قراردادهای اجرایی را با ارائه یک سیستم ارجاع الکترونیکی برای کاربران دادگاه، آسانتر کرد.


در سال 2015 :


کشور گرجستان حداکثر مدت قراردادهای ثابت را کاهش داده است و دوره توجه به برکناری کارفرمایان را معرفی کرد.


در سال 2014 :


کشور گرجستان سیستم اطلاعات اعتباری خود را با اجرای یک قانون جدید برای حفاظت از اطلاعات شخصی بهبود بخشید.

 

شرکت HomeTech جهت مشاوره و سرمایه گذاری در زمینه ی خرید و فروش و نوسازی آپارتمان در شهرهای تفلیس و باتومی در خدمت شما عزیزان می باشد. از طریق شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.


در سال 2013 :


1. کشور گرجستان با ایجاد مناطق ترخیص کالاهای گمرکی، زمان را برای صادرات و واردات کاهش داد.

2. گرجستان با افزایش استفاده از سیستم های الکترونیکی و ارائه خدمات بیشتر به مالیات دهندگان، پرداخت مالیات را برای شرکتها آسانتر کرده است.

3. کشور گرجستان سیستم معاملاتی امن خود را از طریق اصلاحیه قانون مدنی تقویت کرد و به منافع امنیتی، گسترش محصولات، درآمد و جایگزینی وثیقه منجر شد.

4. گرجستان روند پرونده های اختلافات تجاری را ساده و سریع تر کرد. بنابراین قراردادهای اجرایی را آسانتر کرده است.

5. کشور گرجستان، فرایند حل و فصل عدم پرداخت بدهی را با سازماندهی یا محدود کردن محدودیت زمانی، برای تمام رویه های مرتبط با ورشکستگی، از جمله مزایده، تسریع کرده است.

6. .گرجستان با ساده سازی روند اتصال مشتریان جدید به شبکه توزیع و کاهش هزینه اتصال، تولید برق را آسان تر کرد.

 

 

در سال 2012 :


1. کشور گرجستان با معرفی شرایط مربوط به تصویب معاملات بین اشخاص ذینفع، حفاظت از سرمایه گذاران را تقویت کرد.

2. گرجستان با ساده سازی گزارش مالیات بر ارزش افزوده و معرفی ضمانت الکترونیکی، پرداخت مالیات را برای شرکت ها آسان تر کرد.

3. کشور گرجستان با اصلاح قانون مدنی، برای گسترش طیف وسیعی از دارایی هایی که می تواند به عنوان وثیقه استفاده شود، دسترسی به اعتبار را گسترش داد.

4. گرجستان با از بین بردن نیاز مراجعه به بانک، برای پرداخت هزینه ثبت نام، راه اندازی کسب و کار را ساده تر کرده است.


در سال 2011 :


1. کشور گرجستان، با اجرای یک فهرست وثیقه مرکزی با دسترسی آنلاین به یک پایگاه داده الکترونیکی، دسترسی به اعتبار را بهبود بخشیده است.

2. کشور گرجستان با ساده سازی مراحل برای مزایده های عمومی، معرفی افسران اجرایی خصوصی و مدرن سازی سیستم حل اختلافات، اجرای قراردادها را ساده تر کرد.

3. گرجستان احتمال ورشکستگی را با ساده تر کردن مقررات فروش و حراج بهبود بخشید.


نرخ مالیات کم است :


1. نرخ شرکت های بزرگ 15٪ است.

2. نرخ های شخصی 20٪ است. افرادی که مقیم هستند، برای درآمدهای منابع خارجی، مالیات ندارند.

3. مالیات بر درآمد ناشی از پرداخت غرامت ها 5٪ است.

4. مالیات بر درآمد ناخالص داخلی 5٪ است.

5. نرخ مالیات بر ارزش افزوده 18٪ است.

6. کشور گرجستان، کمک های امنیت اجتماعی را در سال 2008 حذف کرد.

 


انواع کسب و کار در کشور گرجستان :


هنگامی که قصد دارید یک کسب و کار را در کشور گرجستان شروع کنید، برای نوع کسب و کاری که میخواهید ایجاد کنید، چندین گزینه دارید و به عنوان «شرکت تجاری قانونی شما» شناخته میشود و این تعریف می کند که چگونه کسب و کارتان توسط دولت، قانون، IRS و سایر ادارات رسمی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

کارآفرینان جدید، می توانند چندین نوع کسب و کار را انتخاب کنند : شرکت های شخصی، شرکت های مشارکتی ، شرکت های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت نوع S یا شرکت نوع C. در ادامه به بررسی هر یک از آنها به صورت مختصر می پردازیم.


• شرکت های شخصی و شراکتی ساده ترین نوع کسب و کار هستند. آنها هیچ گونه حمایت یا مزیت خاصی برای کارآفرینان ارائه نمی کنند و می توانند آسیب پذیری های شخصی شما را ایجاد کنند. بنابراین ما آن ها را توصیه نمی کنیم.

• شرکت های با مسئولیت محدود (LLCs) یک گزینه عالی برای کسب و کارهای کوچکتر هستند. این نوع شرکت ها خیلی سریع و به آسانی تاسیس میشوند، مدیریت بسیار کم هزینه و دارای قوانین و مالیات ساده هستند.

• شرکت های نوع S، ساده ترین نوع شرکت هستند که یک کارآفرین می تواند ایجاد کند و برای بسیاری از انواع کسب و کار مناسب هستند. مقررات، مالیات و قانون ها پیچیده تر از گروه LLC هستند. اما آن ها مزایای مالیاتی را برای صاحبانشان بوجود می آورند.

• شرکت های C پیچیده ترین نوع شرکت ها هستند. آنها برای کسب و کارهای بزرگ بهترین هستند و درصورتی که کسب و کار در بازار سهام عمومی فروخته میشود، این نوع شرکت ها ضروری هستند. شرکت های C دارای قانون و مقررات بسیار مهم هستند. این نوع شرکت ها مالیات کارآمد ندارند.

• دیگر ساختارهای تجاری شامل غیر انتفاعی ها، مشارکت های مسئولیت محدود (LLP) و شرکت های B می باشند، اما برای اکثر کارآفرینان مناسب نیستند.

 


مزایای ایجاد شرکت در کشور گرجستان :


شرکت های گرجستان دارای مزایای متعددی برای صاحبان کسب و کار هستند. شرکت ها، قوی ترین شکل حفاظت مسئولیت را ارائه می دهند. آن ها دارایی های شخصی و مالی خود را از موارد کسب و کار خود جدا می کنند. به این معنی است که هر گونه بدهی های ایجاد شده توسط شرکت شما (بدهی ها، تعهدات، خسارات، ورشکستگی و سایر وظایف) نباید روی پول شخصی و دارایی های شما تأثیر بگذارد.

 

شرکت HomeTech جهت مشاوره و سرمایه گذاری در زمینه ی خرید و فروش و نوسازی آپارتمان در شهرهای تفلیس و باتومی در خدمت شما عزیزان می باشد. از طریق شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.